środa, 1 stycznia 2014

Nowy Rok :)


Dziś pierwszy dzień Nowego Roku, więc można oficjalnie zacząć planować to, co chce się zrobić w ciągu następnych 12 miesięcy. Na mojej noworocznej liście postanowień, którą tworzyłam dziś popijając Raspberry Cordial już trzeci rok z rzędu znalazła się wizyta na Wyspie Księcia Edwarda. Kilka tygodni temu rozmawiałam z Melanie Fishbane, która gorąco polecała mi konferencję w Charlottetown organizowaną co 2 lata na Uniwersytecie Wyspy Księcia Edwarda. Z okazji setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej w tym roku odbędzie się ona pod hasłem „LM Montgomery a wojna”. Przez krótką chwilę rozważałam uczestnictwo w tej konferencji, gdyż myślę, że całkiem interesujące byłoby poznanie osób, które są największymi ekspertami w tematyce LM Montgomery, jednak wizja konferencji o tematyce wojennej pod koniec czerwca nie jest aż tak atrakcyjna jak zwiedzanie samej Wyspy Księcia Edwarda i odwiedzanie miejsc związanych z Anią. Wszyscy bardzo się już cieszymy na kolejny wyjazd i niewykluczone, że wybierzemy się właśnie w czerwcu. Jeszcze nigdy nie widziałam kwitnącego łubinu na Wyspie, a jest to podobno przepiękny widok. Czerwiec poza tym jest o wiele szybciej niż sierpień, a każdy pretekst jest dobry, aby ponownie postawić stopę w Krainie Maud.

Dziś udało mi się złapać na Facebooku Stephena DesRoches, którego poprosiłam o zgodę na zamieszczenie na blogu zimowego zdjęcia  z Zielonego Wzgórza. Zgodził się, więc zamieszczam Zielone Wzgórze w odsłonie zimowej. Wygląda przepięknie, prawda?


www.stephendesroches.com


4 tygodnie temu wyszła interesująca pozycja w opracowaniu Benjamina Lefebvre pt. „The LM Montgomery Reader: Volume 1: A Life in Print”. Pozycja ta zawiera 91 tekstów, z których większość publikowana była w latach 1908 - 1944, a wśród których znajdują się m.in. eseje autorstwa Maud, wywiady z pisarką, materiały dotyczące jej śmierci i pogrzebu. Drugi tom ma wyjść 30 marca 2014r. i nosi tytuł: „The L.M. Montgomery Reader: Volume Two: A Critical Heritage”. Trzeci i ostatni tom ma się ukazać również w 2014 roku. Część I można dostać również w wersji Kindle.

Zaczęłam od postanowień noworocznych i na postanowieniach kończę dzisiejszy wpis :) Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się również odwiedzić Leaksdale w Ontario, gdzie Maud zamieszkała po ślubie z Ewanem Macdonaldem w 1911 roku i gdzie urodziła swoich dwóch synów. W Ontario mam też do zaliczenia Norval oraz wiele miejsc znanych z filmów o Ani. Oj dużo zostało jeszcze do zobaczenia i przeczytania :)

Dziękuję za ponad 6 tysięcy wizyt na blogu, za każdy e-mail i komentarz. Wszystkim Czytelnikom i pokrewnym duszom życzę pięknego roku!

3 komentarze:

 1. Piękne plany i marzenia są po to, by je spełniać. Życzę Ci, Bernadko, by Twoje oczekiwania w tym roku zrealizowały się w stu procentach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje Elu! Wiem, ze bedziesz mi kibicowala i trzymala kciuki. :)

   Usuń
 2. Myślę, że nie tylko Ela :) Twoje wyprawy są zawsze niezwykle interesujące a wpisy na blogu pyszne! Sądzę więc, że będzie wielu amatorów na nowe wpisy :) Plany wyglądają bardzo, bardzo apetycznie! Już nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń